Upiecz zdrowy chleb

Moda na pieczenie chleba w domu gości u nas już jakiś czas. Przygotowanie ciasta nie jest ani trudne, ani czasochłonne. Masz przy tym pewność, że używasz dobrej jakości składników i nie dodajesz żadnych polepszaczy. Świeżo wypieczony chleb kusi swoim zapachem i znika w mgnieniu oka.

Odpowiednia forma do pieczenia chleba

Zakwas chlebowy, którego użyjesz do przygotowania domowego chleba, może wchodzić w reakcję z niektórymi powłokami blach. Warto zatem zaopatrzyć się w specjalne formy do pieczenia chleba gwarantujące bezpieczeństwo w kontakcie z taką żywnością.

Możesz kupić metalową, ceramiczną bądź szklaną formę do pieczenia chleba. Standardowa jej długość to około 30 cm, a wysokość około 10 cm. Takie wymiary pozwalają na upieczenie całkiem sporego bochenka chleba, który powinien wystarczyć dla całej rodziny.

Chleb z ulubionymi dodatkami

Domowy wypiek chleba to same korzyści. Wiesz dokładnie, jaki jest jego skład, ponieważ składniki dobierasz sama. Możesz go robić każdego dnia, wówczas masz pewność świeżości wypieku. Smak domowego chleba nie da się porównać do tego kupowanego w sklepie.

Możesz zrobić chleb z ulubionymi dodatkami – ziołami, bakaliami, ziarnami. Upiecz chleb z oliwkami, ziarnami słonecznika, żurawiną lub śliwką. W Twojej kuchni to Ty jesteś szefem.